KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 15936007
nr 1593 6007
Johan Johansson
(1879-1951), Sverige
Färgkrita, Hässjor. Signerad, 32x43 cm, yttermått inklusive ram: 51x59 cm
Johan Johansson, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1879, död 1951.
måndag 29 januari 2024
kl 20:04:00
Johan Johansson
Läs mer om Johan Johansson